Vilnius Challenge 2016 rezultatai – kodėl susimovėme?

Sveiki, „Vilniaus Challenge“ dalyviai. Esu Vytenis Benetis, šių multi-sporto varžybų idėjos autorius ir organizatorius. Šią akimirką jaučiuosi taip, kaip tas sportininkas nuotraukoje – pakibęs tarp žemės ir dangaus ant labai plonos virvės. Pirmiausiai noriu visų jūsų ATSIPRAŠYTI, kad šiemet, net ir pačių geriausių ketinimų vedini, užlipome ant to paties grėblio. Tai ne pasiteisinimas. Tai – didelė gėda, nusivylimas ir skaudi pamoka.

Situacija yra nepavydėtina – įvyko scenarijus, kurio nesapnavome ir juodžiausiame sapne, o tuo labiau, jo neplanavome. Tiesa yra tokia, kuri visai pelnytai kelia jūsų pasipiktinimą, o mūsų komandos nariams – siaubingą gėdą ir stresą – mes vis dar neturime jūsų galutinių rezultatų. Ir, tiesą sakant, šią akimirką NEŽINAU, ką jums tiksliai žadėti, nes panašu, kad mūsų pasirinkti technologiniai sprendimai visiškai nepasiteisino.

Dėl to, kaip organizatorius, prisiimu visišką atsakomybę. Suprantu kodėl pykstate ir kaip stipriai pykstate, nes pats esu sportininkas ir žinau, kad teisingai užfiksuotas rezultatas yra viena iš esminių varžybų dalių ir nesvarbu ar esi nugalėtojas, ar varžybų naujokas.

Gerai suprantu tik viena – dabar nieko jau pakeisti negaliu. Ši situacija yra labai didelis smūgis „Vilnius Challenge“, kurį auginome su komanda net aštuonerius metu. Nenoriu teisintis ar gintis – klaidos padarytos, tačiau noriu paaiškinti esminius dalykus tiems, kurie, galbūt, nuspręs suteikti dar vieną galimybę mūsų komandai kitais metais. Visiškai suprantu ir tuos, kurie daugiau niekada nebedalyvaus „Vilnius Challenge“. Žemiau pateikiu atsakymus į dažniausiai jūsų išsakytas pastabas, kad galėtumėme turėti dialogą.

 

  1. Vilnius Challenge rezultatų fiksavimas. Mūsų renginyje rezultatų fiksavimas yra gana sudėtingas, nes priešingai nei individualios vieno tipo varžybos, kaip bėgimas ar orientacinis, multi-sporto trasos rezultatų algoritmai skaičiuoja kombinaciją iš įvairių trasų tipų (pvz. atkarpos įveikimas, punktų surinkimas pasirinktinai, baudų paskaičiavimas, laiko ribos ir pan.). Prie viso to prisideda iššūkiai su reguliariai atnaujinama įranga (konkrečiai – SportIdent kortelėmis ir stotelėmis), kurios su kiekvienu patobulinimu dažnai turi naujus nuskaitymo ir suprogramavimo algoritmus. Praėjusiais metais padarėme pirmą rimtą klaidą – naudodami Lietuvoje populiarią rezultatų skaičiavimo sistemą neteisingai įvedėme pradinius nustatymus, dėl ko duomenis atstatyti ir rezultatus suskaičiuoti užtruko papildomą dieną. Šiais metais ryžomės naujam žingsniui – sukurti specialiai „Vilnius Challenge“ renginiui skirtą rezultatų skaičiavimo programinę įrangą. Deja, kaip žinote, pasirinkti sprendimai nepasiteisino. Techniškai kalbant, programinė įranga nesugebėjo tinkamai nuskaityti dalyvių duomenų ir suskaičiuoti rezultatų. Tai panašu į „Merfio dėsnį“ kubu. Norėjosi geriau, bet gavosi blogiau. Asociacija investavo kelis tūkstančius eurų į sistemą, kuri ne tik ištuštino jos biudžetą, bet ir palaužė daugelio jūsų pasitikėjimą renginiu ir organizatoriais.
  1. „Vilniaus Challenge“ biudžetas. Noriu pabrėžti, kad „Vilnius Challenge“ niekada nebuvo komercinis renginys. Mūsų visi kaštai yra skaidrūs – turime visas sąskaitas, sutartis ir pan. Jeigu apibendrinant šių metų skaičiai yra tokie: apie 33000 EUR pajamų, iš kurių apie 95% surinkta iš dalyvių, likusieji – iš rėmėjų. Organizacinėms reikmėms išleista (įrangai, logistikai, aptarnavimui, komunikacijai ir pan.) apie 26000 EUR. Likę 7000 EUR yra skirti personalo darbui apmokėti (įskaitant administraciją, trasų sukūrimą bei įgyvendinimui renginio dieną). Kiekvienais metais (taip 8 metus iš eilės) stengdavomės sukaupti apie tūkstančio EUR rezervą, taip susidarė suma, kurią, šiais metais paskyrėme savo rezultatų įrangos įsigijimui. Ar tai įspūdingi skaičiai – spręsti jums. Tačiau jeigu kas nors man parodytų kaip su mažesne suma, nei nurodyta aukščiau, surengti tokį kompleksinį renginį, kaip „Vilnius Challenge“ saugiai ir kokybiškai – mielai laukiu jūsų laiškų ir pasiūlymų. Jeigu vis dar tikite renginiu – galbūt netgi sutarsime dėl darbo kartu. Tik norėčiau dar įspėti – pasiruoškite pašvęsti šimtus valandų savo laiko, ir dažnai, ne darbo valandomis, šiam renginiui. Nes, kaip pamatysite – jis nėra tiesiog „darbas“, bet tam tikra prasme „pasišventimas.“
  2. „Vilnius Challenge“ trasos. Labai daug jūsų išsakėte savo pastabas dėl renginio trasų – jų kokybės, lūkesčių, sudėtingumo ir pan. Atvirai jums pasakysiu – trasos – tai kūryba. Multi-sportas – nėra olimpinis sportas su griežtai nustatytomis taisyklėmis. Trasas kuriame ir planuojame kartu su komanda vesdami nuotykio dvasios. Turime bendrus principus, bet tikriausiai tik vienas iš jų yra aksioma – saugumas. Visa kita – tai begalinis derinimas tarp mūsų vizijų ir noro parodyti Vilnių įdomiai ir originaliai, suteikti nuotykių kupiną kelionę jūsų komandoms bei jūsų komentarų po kiekvieno renginio, kuriuos godžiai skaitome ir svarstome.

Aš pasiruošęs, jeigu reikės, pabendrauti su kiekvienu iš jūsų ir asmeniškai atsiprašyti kiekvieno iš jūsų. Man pačiam labai skauda dėl to, kad renginys, kuriam ruošiausi ir laukiau visus metus sukėlė tiek daug neigiamų emocijų tiek jums, mūsų ištikimi dalyviai, tiek komandai, kuri įdėjo visą širdį į jų organizavimą.

Nėra ką slėpti, jūs ir patys matote, kad esame visiškai pasimetę ir nepasirengę tokio masto krizei. Renginį kūrėme mąstydami apie tai, kaip suteikti jums nuotykį, o ne tai, kaip jį atimti. Tačiau vis dar manau, kad nors ir labai banalu, nors ir labai primityviai skamba šiame kontekste  – neklysta tik tie, kurie nieko nedaro. Tikrai susimovėme. Aš susimoviau. Bet aš vis dar tikiu „Vilnius Challenge“ ir tuo, kad vieną dieną tai bus renginys, į kurį jūs norėsite sugrįžti. Net jei šiandien labai pykstate. Net jei šiandien sakote „niekada“. Netiesa, kad jūs mums nesvarbūs. Jūs esate patys svarbiausi, nes „Vilnius Challenge“ – tai ne trasos, ne rungtys, tai Jūs, kurie yra renginio varomoji jėga. Labai visų nuoširdžiai atsiprašau, už tokią didelę klaidą, kuri neleido jūsų įdėtos jėgos ir pastangų tinkamai išmatuoti ir įvertinti.

Suprantu, kad žodis atsiprašau nėra toks vertingas. Šiuo metu svarstome, kokią kompensaciją jums pasiūlyti.