Kas vyksta didžiausio multi sporto renginio viduje?

Birželio pirmąjį savaitgalį pasibaigęs multi sporto renginys nėra tik viso ko pabaiga, tai yra jau pirmasis žingsnis sekančio multi sporto renginio organizavimo procese. Vos iš trasos grįžusių jūsų nuomonės mums yra nuorodos kokia kryptimi, ką tobulindami ar ko nedarydami turime judėti toliau. Ką dar turime nuveikti, kad eilės prie punktų visiškai sumažėtų ar kokia užduotis turėtų tapti dar smagesniu iššūkiu.

 

Tad pakalbėsiu apie distanciją. Tai kuo šis renginys mane labiausiai ir žavi – įprasčiau vadinama trasa. Čia jūs niekad nežinosite, kas naujo pirmąjį vasaros savaitgalį jūsų lauks. Dar vėlyvą rudenį padedame trasos pamatus ateinančios vasaros renginiui. Likus keletui mėnesių iki jo, ryte keliamės anksčiau, prieš važiuodami į darbą miname dviračiu Nėries pakrante ir ieškome kur punktas galėtų būti sudėtingiau iš baidarės pasiekiamas. Vakarais vaikštome po kiemus ir skaičiuojame metrus, kad ėjimas ar važiavimas legenda būtų kuo tikslesnis. Maunamės ir guminius batus, lipame į kanalizacijos šulinius ir pasišviesdami prožektoriais ieškome kito kanalizacijos dangčio. Įrengiame punktų kabėjimo vietas, o po to išlendame kažkokioje pievelėje, kur žmonės iš automobilių į mus žiūri kaip į pamišėlius. Jie dar nežino, kad čia už poros mėnesių išlys per 1000 kitų dalyvių.

 

Paskutinis mėnesis iki starto būna itin įtemptas. Būtina patikslinti visas detales, nes žemėlapiai jau turi būti spausdinami, o bet kuri klaidelė reikštų tik papildomai sugaištą laiką ir išlaidas. Tuomet skaičiuojami kontroliniai punktai, koks savanoris, kur ir kada turės atsistoti, kuris punktas turės palikti savo buvimo vietą ir keliauti į trasos pabaigą. Galbūt elito grupės dalyviai yra pastebėję, jog paskutiniųjų punktų numeriai sutampa su pirmaisiais, nes tuo metu kol dalyviai mėgaujasi renginiu, organizatoriai punktus veža iš vienos vietos į kitą ir ten pasiruošę laukia atbėgančiųjų. Taip darome, nes Lietuva yra pakankamai maža šalis, kad būtų galima surinkti reikiamą kiekį atsižymėjimo stotelių į vieną vietą. Su iššūkiais susiduriame ir nuomodamiesi atsižymėjimo korteles Vokietijoje.

 

Atsakingi už trasą organizatoriai visuomet būna punkto vietoje ankščiau nei pirmieji dalyviai, o varžybas pamato tik nuotraukose arba video klipuose. Iš dalies trasų statytojai yra tokie patys dalyviai kaip ir jūs, tik jie trasą pradeda įveikti dar penktadienį vakare, o baigia šeštadienio naktį.

 

Visgi, kiekvieną nubėgtą žingsnį, pastatytą kontrolinį punktą, įrengtą užduotį bei nubrauktą prakaito lašą atperka daugelio jūsų šypsenos, šventinė atmosfera ir kažkokia ypatinga nuotaika. Iki susitikimo birželio 6 dieną!